ANA SAYFA ► Üretim
ÜRETİM KALİTESİ
Kanepe, divan, koltuk, yatak, berjer ne diyorsanız onu arayın; Oturmak için kaliteli bir mobilya aldığınızı nasıl anlarsınız? Kaliteli bir kanepe almak basit bir sebepten ötürü göründüğünden daha zor olabilir:
Mobilya iyi görünüyor ve mağazada oturduğunuzda rahat hissediyorsunuz. Ama ne yazık ki gerçek bir test, evinizde en az bir veya iki yıl kullanmadıkca anlayamazsınız … ve beklentilerinize uymadığı takdirde, muhtemelen onunla yaşamak zorunda kalacaksınız. Bu nedenle, mobilyayı almadan önce hangi malzemelerin kullanıldığını, nasıl bir araya getirildiğini ve üreticinin arkasında durup durmadığını öğrenmek çok önemlidir. Birçok mağaza bu tür bilgileri paylaşmamayı tercih ederken, döşemeli mobilyalarımızın hazırlanma şekli ve dayanıklılıktan hakkında bilgi bilmiyoruz. Bir mobilya satın alırken ne kadar çok şey biliyorsanız seçim o kadar kolay olacaktır.
IMG-20160420-WA0006
URETİM7
URETİM6
URETİM5
URETİM4
URETİM3
URETİM2
URETİM1
production
maxresdefault
starrett
maxresdefault (1)
Kvist-Industries-Production-2
URETİM8
IMG-20160420-WA0002 2

Mobilya yapmak yemek pişirmek gibidir: Kullandığınız malzemeler ne kadar iyi olursa, nihai ürün o kadar iyi olur. Bu nedenle, lamine edilmiş ve fırınlanmış sert ağaçlar gibi kaliteli malzemeler kullanan stilist Home bu gelişmiş malzemeleri ve kaynakları çok verimli kullanmaktadır, köşe blokları ve çift dübeller gibi teknikler ile kanepenin kullanım ömrünü uzatacak daha dayanıklı bir çerçeve bizce en önemli unsurdur.

Kanepenin ne kadar güzel olduğu ya da ne kadar ucuz olduğu önemli değil; Rahat değilsen, bu sorundur. Minder kesinlikle bakmaya değer. Yastık dolgusu yoğunluğu 1.8’den daha sıkı 2.5’e değişir ve yumuşak Dacron tabakalarına sarılır. Özel standard minderi dolgusu farklı yoğunluktadır çoğunlukla kanepe tasarımcısının elde etmeye çalıştığı stile ve hislere dayalı olarak kullanılır.

Örneğin, geleneksel sıkı sırtlı bir kanepe, daha sıkı bir yastık dolgusuna sahip olma eğiliminde olacaktır. Daha sıkı yastık dolgusu olan kanepeler daha kolaydır ancak yumuşak yastık kucaklamak, kitap okumak veya film seyretmek için daha hoştur. Yastık garantilerimiz bir yıldan ömür boyuna değişir. Garanti bir kanepe seçmede tek faktör olmamalı, ancak köpüğün kalitesinin göstergesi önemlidir.

Döşeme kumaşını kontrol etmek başka önemli bir unsurdur. Günümüzde mevcut olan çoğu kumaş, geçmişe kıyasla oldukça dayanıklı olan sentetiklerden üretilmiştir. Bugünkü kumaşlar size geniş renk, desen ve doku seçenekleri sunacaktır.

Süspansiyon, kaliteli bir kanepenin diğer bir yönüdür. Yastık ile birlikte süspansiyon konfor düzeyini ve kanepenin ömrünü belirler niteliktedir. Bazıları dokuma süspansiyonlu olarak bulunabilir, ancak çoğu yay sisteminin bir formunu kullanmaktadır.

Elle bağlanan sekiz yol tek tek bobinler çok hoştur ve üretimde yüksek iş gücü maliyeti nedeniyle daha pahalı kanepelerde bulunur.

Lake boyama öncelikle zemin düz ve zımparalanmış olmalı. Genelde MDF veya her türlü ahşaba uygulanabilen boyama şeklidir. Mesela düz beyaz lake şöyle uygulanmalıdır poliüreten beyaz astar atılır daha sonra ürün kurumaya terk edilir. 24 saat bekleme süresinden sonra zımparalanarak tekrar astar atılır. 2 saat sonra mobilyanın yüzeyindeki pürüzler ince zımpara ile zımparalanarak alınır. Ve üzerine beyaz poliüretan sonkat boya uygulanır tekrar kurumaya bırakılır isteğe göre parlak, mat veya ipek mat boya atılabilir.

Bu özelliklerin birçoğu gözle görülür değildir; bu nedenle soru sorun. İyi bir mağaza, sorunuza cevap vermekten kaçınmayacaktır. Eğer cevabı bilmiyorsa, sizin için öğrenecektir. İhtiyaçlarınıza uyacak bir parça arayın. Herşeyde olduğu gibi, daha iyi bileşenler biraz daha fazla maliyetlidir. Yaşam tarzınıza bağlı olarak, mobilyadaki bazı özellikler sizin için daha önemli olabilir.